Farklı Zamanlar Farklı Filmler ve Birleştirilmiş Karelerin Koreografisi

Farklı zamanlarda ve yerlerde çekilen filmlerin aynı benzer karelerinden oluşan koreografisi sanatla buluşarak birleştirildi ve ortaya harika bir unsur yaratıldı izlemenizi tavsiye edip size bu şaheserin videosunu altı kısımda sunacağız.

Görselliğin sinemada hayat bulmuş hali olan bir filmin, seyircinin hafızasında ve aklında yer edinebilmesi için film karelerine ihtiyacı vardır.
Seyircinin zihninin içine girerek onun filmi unutmamasını sağlar. Yanı sıra ultra bir görselliği de beraberinde getirerek bir filmi, efsane diyebileceğimiz statüde yaşatır. Bir başrolde oynayan oyuncunun bakışı, bir mekanın görüntüsü, bir kadının koşuşturması gibi durağan ve hareketli anlardan oluşan bir film karesi, bazen içinde bulunduğu film dışında başka bir film ile paralellik kurabilir. Faydalı bir Vimeo kullanıcısı Celia Gomez’de film karelerinin birbirinden farklı filmlerde yer aldığı benzer sahneleri, hazırladığı #Match Cut: The Art of Cinematic Technique isimli videoda birleştirip izleyicinin beğenisine sunmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir